Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Evropská unie je v krizi, přiznává Jean-Claude Juncker

Emil Kalabus

Psali jsme již několikrát, že základy systému, který byl v Evropě vytvořen po konci studené války, se silně otřásají. Celý evropský blok svírá krize s tendencí růstu.

Vysocí představitelé EU nevědí, jaký dát Unii nový směr. Místo toho často jen přešlapují na místě a improvizují, a to v období velmi vážné mezinárodní situace. Což se současně rovná naprosto nezodpovědnému hazardování se zbytky důvěry veřejnosti.

O tom, že se naše dlouhodobé tvrzení o krizi v EU zakládalo na faktech, svědčí následující výroky šéfa Evropské komise:

"Evropská unie není v nejlepší formě, jsme v existenciální krizi," uvedl ve svém projevu předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Ve Štrasburku vystoupil v Evropském parlamentu s projevem "o stavu Evropské unie". Problémy podle něj vytváří populismus a velké nacionální zájmy. Rozhodnutí Británie odejít z EU ale Unii podle Junckera neohrozilo. „Následujících dvanáct měsíců bude zásadní období pro dosažení lepší Evropy,“ uvedl.

  • evropska-unie-je-v-krizi-priznava-jean-claude-juncker

„Přijímání uprchlíků musí být dobrovolné, musí jít ze srdce a nemůže být vynucováno,“ řekl Juncker v europarlamentu ve Štrasburku v souvislosti s migrační krizí.

 

Opravdu nevím, jaký postoj rozhádaná Evropská unie zastává. Na jedné straně povinné kvóty Angely Merkelové, na straně druhé Junckerova dobrovolnost. Na straně třetí laxnost při ostraze hranic Unie.

Jak tvrdí zajatý člen IS: „ Evropu čeká ještě víc teroru.“ Teroristé z Islámského státu jsou lépe organizovaní, než Evropa vůbec tuší.

V tomto světle se jeví úvaha pana Junckera, požadujícího zavést informační systém o lidech, kteří do EU přijíždějí, poněkud opožděná. Ti lidé, kteří jsou zde nežádoucí, již tu dávno jsou. Přišli spolu s uprchlíky, jak dokazuje vyšetřování tajných služeb.

 

Rovněž jedovatá diplomatická přestřelka mezi Lucemburskem a Maďarskem ohledně maďarského zacházení s uprchlíky dokazuje, jak obtížné bude dosáhnout dohody o uprchlické krizi a to zejména na pozadí Junckerova výroku o dobrovolnosti.

 

Jako by to nestačilo, německé společnosti budou muset vysvětlit kancléřce Merkelové, proč se jim podařilo zaměstnat méně než 100 uprchlíků, když jich do Německa jenom vloni přijelo přes jeden milion.

 

Ať tak či onak. Krize v Unii je nejvíce viditelná zejména v oblasti důvěry občanů vůči jejím institucím.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře