Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Čekejte velký krach a bídu, varuje miliardář Donald Trump USA

Přichází konec jedné dlouhé éry?

Podle miliardáře Donalda Trumpa čeká spojené státy velký krach a bída. Země totiž už dávno není bohatá. Řekl to letos v televizi Fox News.

O tom, že USA budou časem předběhnuty Čínou, ale i dalšími rychle se rozvíjejícími ekonomikami jako je Indie či Brazílie, se spekuluje již dlouho. Podle Trumpa už Američané nejsou tak bohatí, jako tomu bylo v minulosti. Důkazem toho je fakt, že si stát musí neustále půjčovat například právě od Číny.

  • cekejte-velky-krach-a-bidu-varuje-miliardar-donald-trump-usa

Boháč také kritizoval nezaměstnanost. Ta je podle něj v reálu mnohem vyšší než oficiálně uváděný údaj 8,2 procenta. "Zrovna teď se, popravdě řečeno, zemi moc dobře nevede. Recese je tu možná jen hezkým slovem," uvedl.

Trump patří také ke kritikům současného prezidenta Baracka Obamy. Tomu je vyčítáno, že nedostatečně bojuje právě s rostoucím zadlužováním. Kvůli tomu musí zvyšovat dluhový strop, přičemž je to vykoupeno ústupky republikánům.

Podle Trumpa bude dluh USA ještě o několik miliard dolarů větší, než skončí Obamovi mandát.

Amerika pomalu, ale jistě bankrotuje. Nevyřešená sociální politika a medicare stojí mezi vládou a lidmi. Čína a Rusko spolupracují na ustanovení čínského jüanu jako nové rezervní měny. Drží velkou část amerického dluhu a budou velmi rychle schopné postavením dolaru otřást.

Daleko pesimističtější než Trump je Robert Wiedemer, autor knihy Americká bublinová ekonomika z roku 2006, ve které popsal ekonomické zhroucení USA dva roky před vypuknutím finanční krize. Wiedemer nyní předpovídá, že Spojené státy čeká padesátiprocentní nezaměstnanost, devadesátiprocentní pokles cen akcií a stoprocentní roční inflace.

Ve světle katastrofických scénářů a očekávání, by bylo vhodné si připomenout možnost přežití ekonomického kolapsu, který by se z USA šířil jako tsunami.

K tomu nám mohou posloužit zkušenosti lidí, kteří si tím vším prošli.

Populární článek survivalové sféry „Lekce z ekonomického kolapsu Argentiny“ od Ferfala dokumentuje zápasy o přežití lidí v kolabující společnosti.

Když Argentina spadla po spirále do sociálního a ekonomického kolapsu na konci 90. let, změnil se každému život. Bez ohledu na příčiny je zde mnoho, z čeho se můžeme poučit od země, která byla prosperující, ale dnes se vzpamatovává z ekonomické krize, která uvrhla okolo 60% lidí do chudoby.

Argentinská krize začala během roku 1999 jako následek dvou dalších finančních krizí na světovém trhu v roce 1997 a 1998: asijské a ruské finanční krize. Z makroekonomického hlediska argentinská krize skončila v roce 2002, kdy se zastavil pokles argentinského HDP. Krize měla a stále má výrazné dopady na sociální situaci argentinského obyvatelstva i na argentinské hospodářství.

V té době žila spousta lidí, kteří tušili něco neblahého předem a sdíleli své obavy na sociálních sítích. Zároveň se na ekonomický kolaps připravovali.

Survivalisti jsou často považování za temné fatalisty, uctívače konce světa. Tak to není, opravdový survivalista by takový neměl být. Negativní lidé to budou mít těžké také v krizi. Naopak to budou mít pozitivní osoby s dobrou náturou.

Vězte, že jsou nebezpečí a situace, které nemůžete předpovídat a na které se nemůžete připravit jak nejlépe umíte. Ale nikdy nezapomeňte žít život naplno. Vy ani já nevíme, jak dlouho budeme ještě žít, takže z toho dostaňte to nejlepší, každou probíhající minutou.

Survivalista by neměl být pesimista, měl by být vždy pozitivní, veselý a užívat si života víc než kdokoliv jiný, protože chápe, že každá minuta míru, kterou máme, je drahocenná a unikátní a nikdy to nepovažuje za samozřejmost.

Zde jsou hlavní myšlenky a koncepty, které se osvědčili při kolapsu argentinské ekonomiky a pomohli lidem přežít.

http://www.freepub.cz/2012/jak-prezit-ekonomicky-kolaps/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře