Nevolte Zemana, je proti lidským právům, lže a bude hrát roli nacionálního Klause 2.0
- Podrobnosti
- Blogy / DALŠÍ BLOGY|
- 18. leden 2013|
- Jiří Hrebenár|
- 9171 x
Proč nevolit Zemana? To je naprosto jednoduché. Zeman je přežívajícím dinosaurem pasoucím se na zeleni ruských strání a luk. Je to především ikona starých, nostalgií zasmrádlých časů často připomínajících zašedlé snímky Miloše Formana. Dobře placená procházka vyhnala bonmotáře z Vysočiny do ruchu velkoměsta. Zeman dokáže v přímém přenosu názorně ukázat výpad zuřivého aligátora, ale jinak není schopný předvést jakoukoli upřímnou hru. Jeho upřímnost je asi stejně pravdivá jako billboardy bývalé hvězdy ČSSD Stanislava Grosse. Pokračovatel Klausovy éry útočí na voličovo srdce pomocí hry na prezidentský stát. Christian Andersen v rouše Zemanovců a košilí socialistů zkouší nalézt, jako vlk v pohádce o Karkulce, cestičku do voličova domečku, aby posléze becherovkou osvěžený Kecal předvedl své umění jak postavit chaloupku strýčka Toma.
Aktivisté bojující za lidská práva by neměli v žádném případě volit Miloše Zemana, protože Zeman například nevyřeší vepřín v Letech u Písku. Nikdy se nezastane minorit a vždy bude používat extrémistické, rasistické a šovinistické argumentace.
Zemana by neměli volit také příslušníci minorit a lidé vyznávající demokracii a lidská práva jako nejcennější hodnotu společnosti. Zvolením Zemana tak příslušníci minorit podkopnou židli sami sobě, potom ať se nediví, že jsou na zemi.
Zemana by neměli volit lidé zdravotně postižení, důchodci a sociálně slabí. Zeman je ze svých komentářů známý z upřednostňování podivné sociální politiky.
Zeman je pro tento stát nebezpečím. Čeká jenom na otázku: “Hrad místo zámku?” To je zajisté toužebné přání Šloufa, Nejedlého a řady dalších sponzorů Zemanovy kampaně, o kterých stejný Zeman tak zarytě mlčí. Inu, co bychom očekávali od papaláše minulých dob devadesátých let dvacátého století? Tenkrát byla poctivost skoro nadávka a dnes si zajisté pokrokem nepolíbený milovník stromů na tak sprosté slovo ani nevzpomene. Brepta s typickým gestem v obličeji zapomíná na nekalou hru jeho kampaně. Jo taková Země živitelka, na které v rozporu s pravidly na třech stolcích pan (ne)pravdivý agitoval, zajisté byla vlčím mámením odporných novinářů. Mladá slečna Zemanova zázraku na kolečkách přesto vybírala podpisy. Nějaká pravidla, to je přeci vedlejší. V lásce a prezidentské kampani je důležitý jakýkoli pokus o agitaci, i když je nefér a někdy na hraně zákona. V pozadí jako jistota bezúhonnosti stojí Nejedlý….ten Nejedlý, který se ještě nedávno pyšnil přátelstvím s gerojem srdcí ruských žen, Vladimírem Putinem.
Symbol Normalizace, Země živitelka, tak hostila nepoctivého pamětníka normalizačních veletočů.Každý, kdo tenkrát přišel obšťastnit slečinku podpisem pod petici, dostal jako bonus minerálku, stranické noviny a pozvání do Hydeparku. Jo takhle se dělá politika. Stačí pár ochrankářů, jezedáků ze Slušovic a všechno jde. Megastár staropodnikatelského lobby zazářila ve světlech ramp. Chlapi se dočkali náčelníka, mohli konečně zakusit vepřové koleno s idolem Zemanem a předsedou protivínské buňky SPOZ Quido Šatrou, který si na malou chviličku zahrál na hecovače přítomných podnikatelů. “Hele, já jsem malá firma a dal jsem Milošovi na kampaň 40 tisíc. Ty seš větší, měl bys dát aspoň padesát”, lákal Šatra na poskytnutí daru kamaráda podnikatele.
Ti ho tenkrát nenechali padnout a dostanou mnohem víc než minerálku, noviny a pozvánku do televizní debaty. A to hned dvojnásobně. Jo podnikatelé se jako upíři z Transylvánie pokaždé stáčeli kolem dceru líbajícího staříka. Jen hloupí a rozumem nenadaní novináři nikdy nezjistí, kdo dělá netransparentnímu plesiosaurovi společnost v Jurském parku dekadence, ve kterém se tak mile rád Zeman čvachtá.
Malé foto se sponzory a Zeman vítězoslavně odchází. Zemanovci zažívají déjá vu nad kdysi nesplněnými sliby: Jo papír snese všechno. Levná lákadla skvěle působí na papíře, ale dost těžko se dají plnit. “Zasadíme se o důstojnější život důchodců ; Nebudeme šetřit na rozvoji učňovského školství, sportovních zařízení pro mládež a volnočasových aktivit ; Jsme pro rozšíření JE Temelín, urychlení výstavby dálnice D3 a zkvalitnění dopravní infrastruktury kraje”, stojí na stranických slibech hrdě nazývaných jako stranický program. Dostavba Temelína je velkou prioritou a Zeman je pro Kreml zárukou, že vyhraje ruský, nikoli český lobbyng.
Zeman říká to, co che slyšet publikum, miluje potlesk davu. Frenetické skandování “Zeman na Hrad” dostává tvůrce opoziční smlouvy do extáze rovnající se pocitu konečného hradního vítězství, Miloš Zeman pravidelně potvrzuje pravidlo okřídleného přísloví, že lhát se také musí umět. V okamžiku poslední klapky doprovázené rudým světýlkem na čele televizních kamer Miloš Zeman perlí jednu lež za druhou. Jako cvičená encyklopedie papouškuje cizí, nic neříkající pravdy. Možná tím chce billboardový šiřitel přihnědlých názorů přispět ke zvýšení inteligence svých příznivců. Švejkovský národ zajisté přivítá malého Švejka přehazující politickou šeď do dalšího levelu stále klesající dekadence absurdity.
Zeman je přeci nakloněný všem patriotům, národovcům a představitelům Machova stylu politiky. Jákla s Hájkem by potom nahradili jiné, typově naprosto stejně vyhlížející osobnosti se zalíbením v symbolice americké Konfederace. Ve stylu papalášství není možné, aby část národa diktovala velikému Zemanovi podmínky jeho budoucí vlády. Nějakých 200 000 podpisů pod akcí Děkujeme odejděte neznamenaly před několika lety pro slovutného vypravěče novodobých pohádek pražádný význam. Proč by nyní nějaký zapšklý škarohlíd znamenal pro budoucího hradního pána nějakou vyšší přidanou hodnotu?
Strana Zemanovců tak má ve vysokých postech lidi spojené především s Lukoilem. Je toto náhoda? Jak je Zeman spojený s Lukoilem a jeho dalších společností? Miloš Zeman v médiích tvrdí, že by v případě zvolení na Hrad nevzal Šloufa. Jsou takováto předběžná tvrzení Zemana skutečně realistická? Miloš Zeman velmi dobře ví, že se se Šloufem nemůže kvůli jeho problematické minulosti na veřejnosti chlubit. Ve skutečnosti Šlouf neztratil žádný vliv. Naopak tento vliv stále má tak jak ho míval již za “starých” časů Zemanova vládnutí. Ostatně, samotný Šlouf se o jeho vlivu na Zemana a jeho stranu vyjádřil v MF Dnes takto: “Podařilo se nám dát dohromady partu mladých lidí. Ti to táhnou. Já jsem v pozadí” . Kdo nakonec platí Zemanovu prezidentskou kampaň? Šlouf je šéfem pražské organizace Zemanovců, zároveň je lobbistou poradenské firmy Slavia Consulting. Šlouf s Nejedlým dali každý na kampaň po milionu korun. Zeman doposud důvěryhodně neobjasnil své napojení na ruské finance, Lukoil a další ruské podnikatele a lobisty.
Miloš Zeman je čistý, asi jako pětikoruna ležící na zabláceném dně neudržovaného kachního rybníčku.
Tak proč nevolit Miloše Zemana? Především z těchto důvodů:
-
Miloš Zeman jako současný prezident Václav Klaus vřelý vztah s Rusy a Ruskem
-
Zemanovi není cizí ani cit pro extrémismus, islamofobii, rasismus a šovinismus
-
Miloš Zeman se netají tím, že by si na Hrad jako poradce vzal Františka Čubu.
-
Zeman byl a doposud zůstal zdatným demagogem upravujícím si skutečnosti podle svého přání.
-
Kdo o diskutované věci v diskusi se Zemanem nemá absolutní přehled, zjistí až mnohem později, že Zeman neskutečně lže nebo fabuluje. Totálně vymyšlená čísla vysype z rukávu.
-
Netají se s využíváním mimoústavní praxe, ve které ohýbá Ústavu. To, co dnes dělá Klaus, bude Zeman dělat v mnohem větším měřítku
-
Netají se nesnášenlivostí k lidskoprávním aktivitám
-
Netají se s lhostejností nad fotkami nácků a Klause, možná bude podobné “národovce” zvát na Hrad také
-
Zeman je šovinista a rasista stojící proti zájmům minorit a sociálně slabých
-
Před volbami v roce 1996 jednal Zeman tajně s podnikatelem Janem Vízkem – aféra Banberg.
-
Chybný výběr poradců, zejména jejich šéfa Miroslava Šloufa, předlistopadový člen SSM i KSČ.
-
V roce 1997 uzavřel nevýhodnou mandátní smlouvu s advokátem Zdeňkem Altnerem. Předmětem smlouvy bylo zastupování ČSSD ve sporu s MF o vlastnictví Lidového domu, sídla ČSSD.
-
V roce 1998 byla uzavřena Opoziční smlouva s ODS, která znamenala pokles politické kultury (korupce, výhrůžky, pokus o odstranění novinářky Sabiny Slonkové).
-
V roce 1999 vyšlo najevo vydírání správce Štiřínského zámku jeho poradcem J. Novotným, který po správci V. Hrubém požadoval vyrobení falešných důkazů na bývalého ministra zahraničí Zielence.
-
V květnu 2000 bylo odhaleno, že v týmu jeho poradců vznikl materiál, který měl zdiskreditovat ministryni školství a stranickou kolegyni Petru Buzkovou – aféra známá jako Olovo.
-
Za jeho předsednictví se ČSSD aktivně přes své členy zúčastňuje tunelování velkých bank v Čechách, které dle jeho slov mělo skončit v roce 2001.
-
Neprůhledné a velmi podivné financování prezidentské kampaně, utajování sponzorů
Lži Miloše Zemana nejčastěji používané v televizi a médiích:
Podle prášilovského Zemana se zvýšila minimální mzda za dob jeho premiérování z 2500 korun na 8000 korun. Šverný Zeman v médiích působí jako ochránce nízkopříjmových voličů. To je typická hra politiků. Fabulují, aby následně nikdo nezjistil skutečnou pravdu. Kde Miloš Zeman přišel ke své lži? Vláda Miloše Zemana probíhala od 22. července 1998 do 12. července 2002. Minimální mzda se za této éry podle informací Ministerstva práce a sociálních věcí skutečně zvýšila. Ovšem nejedná se o tak přílišné skokové zvyšování minimální mzdy. Ta se ve skutečnosti zvýšila z 2500 na 5700 korun. Není také pravda, že další pozemanovské vlády minimální mzdu nezvyšovaly. I toto je lež.
Miloš Zeman také tvrdí, že jeho vláda před 10 lety ze státního rozpočtu vydávala 30 procent výdajů na investice, zatímco nyní je to pouhých 10 procent. I toto Zemanovské tvrzení není pravdivé. Stránky Ministerstva financí dokládají absolutně něco jiného. Skutečné plnění státního rozpočtu za rok 2002 bylo následující: celkové kapitálové výdaje za rok 2002 představovaly částku ve výši 49 733 237,93 tis. Kč. Celkové výdaje státního rozpočtu pak představovaly 750 682 696,75 tis. Kč. Kde Miloš Zeman došel k 30 procentům? Nezná snad jako zaměstnanci ministerstva vnitra elementární matematické postupy? Na základě zjištěných čísel Ministerstva financí tak státní rozpočet vydával na investice na konci Zemanovy vlády pouhých 6,6 %. Následující rok 2003, kdy Miloš Zeman nebyl premiérem vlády představovaly výdaje na investice celých 7 %. Výdaje ze státního rozpočtu na investice se tedy po odchodu Zemana zvyšovaly. Ostatně, závěrečný státní účet za rok 2011 dokazuje, že se investiční výdaje zvýšily o přibližně 10 % ( kapitálové výdaje byly ve výši 118 871 756,61 tis. Kč a celkové výdaje státního rozpočtu se pohybovaly ve výši 1 155 526 204,73 tis. Kč). Možná kamery společně s novináři vyvolávají v bodrém bonmotistovi matematická mámení, ve kterých Miloš Zeman vymýšlí oslavné statistiky na jeho heroický výkon nekonečně spravedlivé vlády. Miloš Zeman tak v televizních diskusích přílišně nadhodnocuje výkon své vlády, který v žádném případě neexistoval.
Miloš Zeman také tvrdí, že Lidová strana byla ve všech vládách od roku 1918, včetně vlád Národní fronty. I toto tvrzení není pravdivé. Historie dostala od prezidentského kandidáta pořádně na holou. Mimochodem nepravdivost slov uchazeče o Hrad je snadno dokazatelné na přehledu všech vlád uvedeného na stránkách vlada.cz . Prvorepublikových vlád bylo celkem 18. Tři z nich byly úřednickými vládami. Československá strana lidová byla pouze ve dvou prvorepublikových vládách. Vlastimila Tusara. Již z prvorepublikových vlád je patrné, že Zeman citelně lže nebo mediálně blafuje.
Politika je plná lží. Ostatně, to dokazuje většina prezidentských kandidátů. Další Zemanovo tvrzení: “Mohu jenom suše konstatovat, že společnost Lukoil vydala oficiální prohlášení, kde říká, že nám nedala ani korunu, přímo ani nepřímo”, je také nepravdivé. Veleznámý becherovkář využívá nedohledatelnosti informací o darech Lukoilu a jeho mateřské společnosti. Lukoil nevydal žádné oficiální prohlášení, ve kterém by dosvědčoval, že Zemanovi ani jeho straně nedal žádné peníze. Jedná se pouze o neoficiální rozhovor pro Lidovky.cz. Mimochodem server ČT24 uvádí Zemanovu reakci v Hydeparku na dar Lukoilu jeho straně. Zde Zeman tvrdí, že Zemanovcům dal Martin Nejedlý z Lukoilu 400 tisíc korun. Doslovná reakce Zemana:”Byl jsem informován naším ekonomickým oddělením, že se jedná celkem o 400 tisíc korun, což při vší úctě k tomuto daru ze soukromých, nikoli firemních peněz, na volební kampaň určitě nestačí”
Miloš zeman velmi rád nemluví pravdu a často blafuje. Důkazem je Zemanova kufříková aféra z roku 1996, kdy dnešní prezidentský kandidát tvrdil, že na základě dokumentů, které obdržel, hodlá tehdejší ministr vnitra Ruml zavést policejní stát. Jednalo se o 25stránkový dokument dodaný Miloši Zemanovi Mikulášem Tominem, který byl právě ministrem Rumlem propuštěný z postu ředitele inspekce ministerstva vnitra. Autorem tohoto dokumentu byl Miloš Deméter, který v médiích tvrdil, že je sledovaný agenty BIS. Tato kauza vyšuměla v éteru médií bez jasného objasnění.
Dva nejbližší spolupracovníky Miloše Zemana z vedení Strany práv občanů Zemanovci přivedl do strany kontroverzní lobbista Miroslav Šlouf. Jedná se o Vratislava Mynáře a Martina Nejedlého. Oba dva mají ve straně na starosti její financování. Samotný Šlouf vzpomíná na Martina Nejedlého takto: “Obrátil se na mě Plynostav Pardubice, který stavěl plynovod na Kamčatce a potřeboval tam pomoct. Jako člověk, který se mnou bude za Plynostav jednat, mi byl představen Martin Nejedlý“. Nejedlý dlouhá léta pracoval v Rusku a spolupracoval i s Lukoilem. Spojení Lukoilu s Nejedlý je příliš těsné. Tento muž ze Zemanovců v ČR kdysi založil s Lukoilem společnou firmu.
Strana Zemanovců tak má ve vysokých postech lidi spojené především s Lukoilem. Je toto náhoda? Jak je Zeman spojený s Lukoilem a jeho dalších společností? Miloš Zeman v médiích tvrdí, že by v případě zvolení na Hrad nevzal Šloufa. Jsou takováto předběžná tvrzení Zemana skutečně realistická? Miloš Zeman velmi dobře ví, že se se Šloufem nemůže kvůli jeho problematické minulosti na veřejnosti chlubit. Ve sutečnosti Šlouf neztratil žádný vliv. Naopak tento vliv stále má tak jak ho míval již za “starých” časů Zemanova vládnutí. Ostatně, samotný Šlouf se o jeho vlivu na Zemana a jeho stranu vyjádřil v MF Dnes takto: “Podařilo se nám dát dohromady partu mladých lidí. Ti to táhnou. Já jsem v pozadí” . Kdo nakonec platí Zemanovu prezidentskou kampaň? Šlouf je šéfem pražské organizace Zemanovců, zároveň je lobbistou poradenské firmy Slavia Consulting. Šlouf s Nejedlým dali každý na kampaň po milionu korun. Zeman doposud důvěryhodně neobjasnil své napojení na ruské finance, Lukoil a další ruské podnikatele a lobisty.
Miloš Zeman se netají tím, že by si na Hrad jako poradce vzal Františka Čubu. Své rozhodnutí médii podporovaný prezidentský kandidát komentoval na Lidovkách.cz takto: “ Každý prezidentský kandidát by měl už předem oznámit, jaké lidi si zvolí za své poradce. A já proto, i když mi tu otázku nikdo nepoložil, říkám, že mým poradcem pro zemědělství byl byl docent, inženýr František Čuba“ František Čuba je z pohledu současné generace stejně podivným dinosaurem jako Miloš Zeman. Je to bývalý předseda veleúspěšného JZD Slušovice.
Otázky kolem financování prezidentské kapaně Miloše Zemana:
Kampaň prezidentského kandidáta Miloše Zemana byla minimálně zčásti financována z neznámých zdrojů. Před jejím oficiálním začátkem ji totiž platila strana SPOZ – Zemanovců, a ta neuvedla, od koho konkrétně tyto peníze byly.
Strana práv občanů toto úterý poslala na kampaň dva miliony korun. Problém je, že peníze přišly v letošním roce, takže jejich zdroj bude možné ověřit až v dubnu 2014 v seznamu sponzorů. Teprve tehdy půjde dohledat, kdo peníze Zemanovcům v roce 2013 dal. Zemanův volební tým uvedl, že na začátku ledna zaplatil z volebního účtu 8 800 000 korun.
Účet na prezidentskou kampaň Miloše Zemana k 26.10.2012 vykazoval částku 1 039 701 Kč. Informovaly o tom 26.10.2012 Lidové noviny. Server Česká pozice 21.9.2012 k financování Zemanovy strany uvádí toto ”Za roky 2010 a 2011 strana na darech a členských příspěvcích získala 46 milionů korun. K tomu přičtěme příspěvky od státu, které za čtyřleté období činí zhruba 60 milionů korun. Co se týká prezidentské kampaně Miloše Zemana: prováděcí zákon, který říká, jak má být prezidentská kampaň financována, vstoupí v platnost až 1. října. Veškerá činnost, která byla provedena do tohoto dne, nespadá do nákladů pro prezidentskou kampaň. Zemanovci by však měli zohlednit vynaložené finanční prostředky před 1. říjnem,“ slibuje klíčový muž Zemanovy kampaně.”
Koncem října 2012 bylo na prezidentskou kampaň vyčleněno zhruba milion korun. Zemanova prezidentská kampaň bude prý podle představitelů Zemanovců stát 12 milionů. Samotný Zeman však v rozhovoru pro Mf Dnes řekl, že se nevěnuje finančnímu vedení své kampaně a na otázku jejích nákladů odpověděl, s tím, že netuší, kolik kampaň bude stát. Ještě nedávno Zeman ani nevěděl kdo je jeho největším dárcem, aby o několik dní později uvedl, že největším dárcem je sdružení Přátelé Miloše Zemana.
V posledních televizních rozhovorech Zeman bez problémů uvádí nejmenší dárce, ale o velkých rybách mlčí. Zemanovci tvrdí, že prezidentská kampaň bude stát 12 milionů, přitom předseda Zemanovců Vladimír Mlynář po Mf Dnes kdysi tvrdil na začátku prezidentských kampaní, že kampaň už stála zhruba tři miliony a ještě bude stát kolem dvanácti.
Jak je to tedy s financováním Zemanovy kampaně? Není některé ze sdružení uvedených na transparentním účtu skrytý Lukoil? Šéfem Zemanovy prezidentské kampaně je totiž Milan Nejedlý, který s Lukoilem má smlouvu od roku 2007. Navíc členem prezidentského volebního týmu je také Šlouf, který sám kdysi řekl, že Zemanovi občas radí a dokonce některé věci kolem kampaně zařizuje. Je trapné, jak dětinsky Miloš Zeman vylučuje před novináři zařazení Šloufa do Zemanova volebního týmu, i když samotný Šlouf tvrdí pravý opak. V září 2012 upozornil server Lidovky.cz na nesrovnalosti na transparentním účtu předvolební kampaně Miloše Zemana. Přestože kampaní proteklo už několik milionů korun, povinný transparentní účet aktuálně vykazoval pouhých sto korun.
Koncem srpna 2012 slibovali Zemanovci zveřejnění veškerých darů a nákladů prezidentské kampaně. Přesto vše opadlo tak, že Zeman zúčtovává v kampani jen to, co mu nařídil zákon a peníze vynaložené před termínem registrace na Ministerstvu vnitra darované Zemanovci nejspíš těžko vykážou a dočkáme se i toho, že část sponzorů nebude zveřejněna nikdy.
Zemanova kampaň byla placena i z jiných účtů, a to do 1. listopadu, kdy se museli kandidáti zaregistrovat. Od té doby se kampaň platí ze Zemanova transparentního účtu.
Zemanovy billboardy lákaly voliče po celé republice. Zeman ale uvádí, že jeho kampaň zatím stála sedm milionů, zatímco mediální odborníci uvádí, že tak razantní billboardová kampaň musela stát desítky milionů.
Celková kampaň Miloše Zemana rozhodně nemůže stát 12 milionů, ta kampaň nejspíš stála desítky milionů a Miloš Zeman udělá zajisté všechno proto, abychom se nedožvěděli vůbec nic o jeho tajemných sponzorech.
Zeman vyhazoval z bezpečnostních složek vyšetřovatele, kteří se zabývali korupcí nebo praním špinavých peněz v ČSSD:
V době premiérování provedl Zeman čistku v bezpečnostních útvarech. Z vedení Služby pro odhalování korupce byl odvolán také plukovník Evžen Šírek, který na počátku roku 1999 prošetřoval podezření, že v centrále ČSSD došlo k daňovým únikům. V průběhu šetření byl Šírek obviněn z prozrazení přísně tajných dat. V lednu 2003 Vrchní soud konstatoval, že Šírek byl nevinen. Podezření z daňových úniků ČSSD nikdy nebylo vyřešeno ani prošetřováno.
Z dalších nejvyšších funkcionářů bezpečnostních složek byli odvoláni - šéf SPOK Evžen Šírek, ředitel BIS Karel Vulterin, ředitel NBÚ Pavel Kolář, ředitel útvaru proti praní špinavých peněz Stanislav Kosík. Tajný agent BIS tehdy vyšetřující některé lidi z ČSSD Roman Hrubant.
Komentáře
Facebook komentáře
Nejčtenější za poslední týden
- POSLEDNÍ RUSKÉ VAROVÁNÍ !!!
- Washingtonem včera večer českého času začal obcházet strach z Ruska!
- Ruské velení se připravuje na jadernou válku
- Panika ve Washingtonu: “Nechceme válku s Ruskem”
- Z Russkoj Vesny: Povolení navádět rakety ATACMS hluboko do Ruska: reakce v USA
- Aniž jsme si toho stačili povšimnout, objevila se nám tu technologická, civilizační propast...
Související články