Facebook Twitter RSS
Czech English French German Russian Spanish

ads

Mám jiný názor

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Mám jiný názor než někteří diplomaté, kteří tvrdí, že Rusko potřebuje slabou Evropu. Myslím si, že Rusko potřebuje silnou Evropu, nikoliv slabou. Proč?

Protože imperialistická expanze jistých mocností se mu, díky nynějšímu chaotickému stavu Evropy, do kterého byla záměrně uvržena důkladně propracovaným imperialistickým scénářem, rozprostírá už přímo u jeho hranic a dokonce možná i v jeho týlu. Někteří diplomaté by si měli hlavně uvědomit, že ve vojenských doktrínách imperialistických velmocí nabývala a nabývá stále větší význam teorie a praxe totální války. Tohle totiž už spontánně vzniklo za první světové války. Tento proces se nejzřetelněji projevil ve vojenské doktríně německého imperialismu. Doporučuji některým diplomatům prostudovat důkladně historii a fakta a teprve potom dělat fundované závěry. Rusko bylo, je a bude vždy v zájmu jiných imperialistických mocností, protože je to velká země s obrovským potenciálem na všech frontách svého bytí. Proto i jádro teorie totální války záměrně spočívalo dříve v názoru, že charakter války bude komplexní, že rozhodující úlohu budou mít masy lidu a že morální a ekonomický faktor stejně jako týl budou mít čím dál větší váhu. Právě k tomuto poznatku donutila válčící státy už praxe první světové války.

  • mam-jiny-nazor

 

Stanovisko k budoucí válce vyvozovali např. němečtí vojenští teoretici tak, že teoreticky krystalizuje především v pojmu totální válka. Právě z této teorie odvozovaly pak vlády a zejména generální štáby, princip totální špionáže a podvratné činnosti. Po druhé světové válce to jasně a jednoznačně konstatoval bývalý šéf "Office of Strategie Services" Spojených států, generálmajor Wiliam J. Donovan: "Z koncepce totální války vyplývá koncepce totální zpravodajské služby". K tomu se počítá vše, co je označeno jako nepravidelné vedení války.

A právě mezi oběma světovými válkami si tento princip osvojil a hlavně rozvinul zejména německý generální štáb a pokusil se jej převést do praxe válečných příprav. Už za druhé světové války a hlavně i po ní byl protiruský směr náporu tajných služeb a jejich úloha při přípravě nové války o světovládu doplněny činností v oblasti politicko-diplomatické (to by měli diplomaté vědět). Takže by měli vědět i to, že v souvislosti s tradičním vyzvídáním tajných politických plánů a koncepcí, byly zprvu v popředí dva úkoly. Za prvé aktivně vystupovat jako prostředník v zájmu imperialistické velmoci a v zájmu jejich úsilí o vytváření politicko-vojenských koalic mezi jednotlivými státy. A za druhé důrazně podporovat snahu těchto států vytvořit jednotnou protiruskou frontuCož samozřejmě stále trvá.

Když A. W. Dulles zdůraznil, že "..spolupráce tajných služeb, jež nemá v dějinách obdobu a pro USA vedla k nanejvýš vítaným výsledkům..", neznamená to totiž nic jiného, než to, že jednotlivé sektory americké tajné služby využívaly tehdejšího poměru sil v imperialistickém systému k tomu, aby si už v minulosti do značné míry podrobily tajné služby svých spojenců. A ty pak využívaly pouze pro svůj záměr a v zájmu světovlády zejména proti Rusku. Expanze proti Rusku trvá od doby, kdy ještě někteří dnešní diplomaté nebyli ani na světě, a neznalost historie je neomlouvá. Diplomat by toto měl znát. Pokud někteří tvrdí, že parta kolem Putina nás chce mít nejslabší, tak si o tom myslím opravdu svoje. Protože právě slabá Evropa a tajné služby spojených národů Evropy v rukou vyšší egoentity, která je nepřátelská vůči Rusku, jsou pro Putina a pro Rusko největším ohrožením. A jelikož názor není zločin, mám na názor právo zrovna tak jako "vševědoucí" diplomat. Já jsem totiž z toho lidu, kterým se někteří zaštiťují a který tak rádi vzývají. A souhlasit s mým názorem nemusí zrovna tak, jako já nesouhlasím s tím jejich.

Autor: Eva Drunecká

Zdroj: http://drunecka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=599622

 

podporte-width

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#2 Bedrich Pavelka 2017-04-26 17:28
Plně s vámi souhlasím. Všichni imperialisté by nejradeji vyděli RF na kolenou a hlavně rozdělenou. Nejhorší na tom všem je že evropa zapoměla kdo jí osvobodil od německého fašismu!!!
#1 big_lebowski@atlas.cz 2017-04-26 09:22
Jan Nowak: každý s odlišným názorem je soudruh a bolševik? :-) Ve Vašem omezeném světě bych nechtěl žít – je mi Vás líto v podstatě. :-)

Facebook komentáře