Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jan Šinágl: EU se musí vrátit k principům EHS, má-li přežít

  • EURO_1
Fungovat může jen na principu federace, normální hospodářské soutěže a konkurence, při respektování stejných pravidel pro všechny, které nesmí být deformovány nesmyslnými předpisy, nařízeními a zákony, mající mnohem blíže k socialismu, než zdravému rozumu a dobrým mravům.

Základem smysluplné spolupráce je funkční a prosperující hospodářství. Opačně to nejde, jak jsme se právě přesvědčili. Chudý bude vždy rád brát bohatým – kde není hospodářská rovnost, nemůžeme očekávat oboustranné a upřímné snahy o spolupráci a tvorbu potřebných duchovních hodnot. Velmi výstižně o tom hovořil v HYDE PARK na ČT 24 Petr Robejšek dne 8.12.2011 – doporučuji investovat hodinu času! Řekl v ní více o EU, než všechny pořady OVM a podobné k tomuto tématu. Sympatické, že nepřímo přiznal, že se jako poradce primátora podílel na „puči" na pražském Magistrátu. Mimochodem Petr Robejšek předpověděl rozpad komunistického bloku. I on má v oblibě Nigela Farageho, jehož projev ve věci pádu Eura stojí stále za poslech.

Chtít trestat pokutami země které se zadluží, je dost naivní. Jak mohou zaplatit, když jsou zadluženy? Jedině dalším zadlužováním! Žití na účet druhých nemůže dlouho a bez následků fungovat ani ve vztahu mezi zeměmi. Jistou pojistkou hospodárnosti může sice být i pokuta, ale k čemu je, když dlužník předem ví, že nezaplatí, a snaží se do doby trestu vytěžit co nejvíce na úkor druhých?!

Není proto divu, že na brífinku německá kancléřka Angela Merkel na položenou dvojotázku: „Kde vezme EU peníze na zaplacení dluhů, pokud po krachu Řecku následuje Portugalsko, Španělsko, Itálie a další země a jaká byla atmosféra při nočním jednání?" odpověděla sáhodlouze o přátelské atmosféře (francouzský president Sarkozi odešel, aniž by podal ruku britskému premiérovi Cameronovi) a na druhou otázku vůbec nereagovala. Nikdo z přítomných neměl odvahu paní kancléře připomenout, že neodpověděla na důležitou první část otázky. Ostatně kdo by na ní asi odpověděl rozumně, bez toho, že by ztratil tvář...?!

Pan Robejšek to řekl přesně, politik je populista, který myslí hlavně na svoji kapsu a být opět zvolen – od racionálního myšlení jsou zde ekonomové.

Kdesi jsem četl, že náš europoslanec Richard Falbr (ČSSD) ve veřejné debatě (tuším v OVM) řekl, že o řeckých podvodech se vědělo už 8 let a věděli to snad všichni europoslanci !!! Zajímavá sebekritika vlastní neschopnosti a nezodpovědnosti! Pak se nedivme, že se takové osoby nestydí brát nekřesťanské peníze za mizerně odvedenou práci, pokud to vůbec lze nazvat práci. Spíše bych to nazval „odčekáváním, odseděním, odkecáváním a odcestováním" si ničím nezasloužené výplaty. Ostatně tohoto vejlupka jsem kdysi náhodou potkal na Malostranském náměstí a cosi jsem europoslanci Falbrovi v tomto smyslu i řekl, když jsem ho zahlédl na poslední chvíli při nastupování do tramvaje. Vztyčil na mne prostředník – což jen dokresluje jeho bezcharakternost.

Zajímavá byla také zmínka Petra Robejška o možném „vyluxování" dceřiných bank v ČR, patřící zahraničním vlastníkům. Samozřejmě, že „košile je bližší než kabát" a v nouzi nebudou váhat. ČR je příliš malý hráč a ČNB by zde měla jen velmi omezenou kontrolu a pravomoci, byla by v podstatě bezmocná. Na nedávné diskuzi na VŠE v Praze za účasti prezidenta Klause ujišťoval guvernér ČNB Miroslav Singer, že mají situaci pod kontrolou. Tak to dopadá, když i na taková místa jsou dosazováni – v tomto případě prezidentem Klausem – osoby, které by se hodily asi více do politiky, tedy té současné. Věřím, že bývalý guvernér ČSOB Zdeněk Tůma by si něco tak nezodpovědného nedovolil říci.

Bylo by zajímavé zjistit, kolik peněz jsme od počátku našeho členství dali EU, kolik jsme od EU ve formě dotací získali a porovnat s ostatními zeměmi, např. s Řeckem, Německem, Francií, Irskem a Velkou Británií?

Pro hovořící německy doporučuji Das Ruder herumreißen (Kormidlo otočeno) a Ein Schritt in Richtung Bundesstaat (Krok k federaci).

Autor: Jan Šinágl, 11.12.2011

Zdroj: http://www.sinagl.cz/domaci-zpravodajstvi/eu-se-musi-vratit-k-principum-ehs-ma-li-prezit.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře