Facebook Twitter RSS
Czech English French German Russian Spanish

ads

EU patří na západ

Hodnocení uživatelů:  / 18
NejhoršíNejlepší 

Už mi leze krkem věta “ČR patří na západ.” ČR je ve středu Evropy a proto má směřovat na všechny světové strany. 28 let se leze do Brusele západu a nechápu, proč se lidé vymezují proti snaze Zemana prosadit se i na Východ, jako by to bylo něco špatného. Výroky pseudokandidátů bez reálné šance na úspěch (čti Horáček, Drahoš a další případná zjevení v budoucnu) o tom, že ČR patří na západ, jsou naprosto liché.


Evropa si s námi už dlouhou dobu vytírá prdel v parlamentu EU, kde rozhoduje prakticky dvojice Německo a Francie. Jakmile Sobotka vystoupí z letadla, ohne hřbet jako otrok. Chybí jen kopanec do zadku. Odměnou za podřízenost je povinnost odvádět daně do rozpočtu EU, které se vynásobí koeficientem poníženosti a vrátí se ve formě dotací na z 90 % nesmyslné předražené projekty. Tyto peníze končí v kapsách subjektů, pro které důstojnost znamená pokleknout pod vlajku EU, napsat ohvězdičkovaný papír a na závěr vylepit štítek o podřízenosti tohoto místa S̶S̶S̶R̶ EU ve výši očí u vchodu.

  • eu-patri-na-zapad

Například na mojí fakultě takto zrekonstruovali (vymalovali) učebnu 5×8 m za dotaci 18 milionů. Vybavili ji dotykovou tabulí, projektorem, jedním miniPC, 10 lavicemi, 20 židlemi a dvěma televizemi pro videohovory, které se uskutečnily za celou dobu dva, protože miniPC neutáhne Skype. Nahrazení jiným PC není možné z důvodu případné kontroly a ztráty dotace. Skvělá investice. Stojí to za to.

V současné době je ČR levná montovna západu. Byl jsem na pracovním pohovoru v GE Aviation, kde se díky 15 miliardové dotaci bude stavět fabrika a projekční kanceláře pro novou generaci leteckých motorů. Dojem z toho místa byl takový, že se vyvíjí a staví pouze tam, kde jsou dotace. Hádejte, kdo byl u podpisu memoranda… Západním větrem ohnutej karťák Sobotka. Odvedli jsme daně do EU, aby nám je vrátili ve formě dotace pro společnost sídlící v zahraničí. Proč vyvíjet v USA/Německu/Británii, kde se vždy vyráběla letadla, když můžeme outsourcovat do ČR a Polska, kde s tím nemají takové=žádné zkušenosti a jsou zde řádově nižší náklady. Příště to bude třeba v Turecku nebo Lotyšsku. Trh nerozhoduje, pouze dotace.

Energetický sektor je totálně zdevastovaný. Nevyplatí se stavět nic než dotované energetické zdroje, které nedávají jiný, než krátkodobý ekonomický význam díky dotacím. Proč stavět jadernou elektrárnu, když máme dotaci na sklíčka na poli? Proč nemít nejúčinnější paroplynovou elektrárnu v záloze, když máme dotaci a prioritu na výkup větrné energie. Proč řešit 60 let návratnosti Temelína, když MWh stojí 35 Eur a křemík se zaplatí za 3 roky. EU nás totálně ovládá a svazuje ekonomicky.

Nejsme rovnocenný partner. Rovnocenný partner má právo veta a stejnou váhu při hlasování v parlamentu. Rovnocenný partner nepotřebuje almužnu. Rovnocenný partner má vlastní hlavu a nepotřebuje, aby byl řízen z Brusele. ČR má být suverénní stát uprostřed Evropy. Jak řekl Jára Cimrman: „Zrnko mezi mlýnskými kameny“. ČR má hrát na všechny strany a těžit z výhod. ČR musí přestat lézt do zadku EU/USA, což už dělá 28 let. ČR se musí přeorientovat na Rusko/Asii/Afriku a nečekat na povolení maminky Merkelové. Odřízněme už tu pupeční šňůru. Vystupme.

 

podporte-width

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#4 big_lebowski@atlas.cz 2017-04-07 09:42
Bus Bělojar: Jak to myslíte s tím soudným dnem? Nemůžu uvěřit, že byste mohl být tak naivní a domnívat se, že bychom mohli po zmíněné "revoluci muslimů a turků" být ušetřeni ...
#3 big_lebowski@atlas.cz 2017-04-07 09:40
Ale no tak "miniPC neutáhne Skype"? Vždyť toto funguje i na jakémkoli smartphone. Zkuste do toho článku nevpouštět takové mininesmysly a bude to lepší. Jinak s větší částí souhlasím (než mě někdo napadne) :-)
#2 Bus Bělojar 2017-04-06 14:02
Tak dlouho se Germáni snažili o nadvládu nad námi,až se jim to povedlo.Je mi špatně ze všech lidí,kteří slepě věří EU. Už aby nadešel soudný den a muslimové ve Francii a hlavně Turci v Německu udělali pořádnou revoluci a srovnali tu havěť.Nic jiného si zrádci a kolonizátoři nezaslouží.
#1 damirr@volny.cz 2017-04-06 13:42
Moc hezký článek a popisuje dění skutečným pohledem. Kéž by se náš národ probral z letargie a uvědomil si, že leze podle do zadku Bruselu a čarodějnické nestvůře von Merkel. Kdy si konečně národ uvědomí svoji hrdost a přestane se ponižovat idiotským způsobem. Nebo už natolik zdegeneroval a je mu vše lhostejné? Je třeba povstat a s hrdostí vyhnat všechny zrádce národa a cizí "vyžírky" v podobě různých neziskových organizací, které jen vyžírají naši i tak rozkradenou zem.

Facebook komentáře