Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

To snad ta Dvořákova parta nemůže myslet vážně. Ty protáhlý xichty. Volební vysílání ČT z Maďarska opět uvedlo některé diváky v úžas

Viktor Orbán se potřetí v řadě stal premiérem Maďarska a jeho strana Fidesz v nedělních parlamentních volbách obhájila ústavní většinu hlasů. Drtivé vítězství Orbánovy strany překvapilo většinu expertů, podle nichž nedělní vysoká volební účast nahrávala opozici.

Čeští politici a komentátoři jsou ale v šoku z něčeho jiného. Velmi kritizují Českou televizi za to, jak o Orbánově vítězství v maďarských volbách informuje. „Panebože, tohle přece nemůže ta Dvořákova parta politruků myslet vážně!?“ zhrozil se šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl.

  • to-snad-ta-dvorakova-parta-nemuze-myslet-vazne-ty-protahly-xichty-volebni-vysilani-ct-z-madarska-opet-uvedlo-nektere-divaky-v-uzas

„Ne, na reportáže ČT se opravdu nedívat. Naprostá katastrofa, tentokrát minimathé z Maďarska. Orbán omezuje demokracii, je to nácek, jeho strana ovládá média, proto není možné ji porazit ve volbách, které stejně nejsou demokratické,“ napsal po zhlédnutí reportáží České televize na svém Facebooku séfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl, který nevycházel z údivu, jak Česká televize prezentuje Orbánovo vítěztví. „Panebože, tohle přece nemůže ta Dvořákova parta politruků myslet vážně!?“ dodal. 

Podle brněnského právníka Tomáše Tyla Česká televize přešla v hodnocení maďarských voleb od „populismu“ k největší hrozbě, a to „orbanizaci Evropy“. „No, je to vyslovená hrůza – stabilní vláda, která podporuje rodiny s dětmi a buduje národní stát, kde nenechává svoje občany podřezávat ve jménu multikulturalismu. Co bude Soros dělat? Na takovém trhu se snad ani nedá spekulovat! Jsem naprosto zděšen. Nevíte, jestli je aspoň některá z těch čtyř Orbánových dcer na holky?!“ dodal ironicky.

Poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský zase na svém Facebooku informoval o tom, že dnes zaslal osobní gratulaci Viktoru Orbánovi a popřál mu, aby se snažil více spojovat a méně rozdělovat. „Ve V4 i EU potřebujeme i nadále úzce spolupracovat,“ doplnil. „Lid je Orbánem unaven a již jej nechce? Těším se na dnešní a zítřejší analýzy,“ poznamenala na sociální síti komentátorka Irena Ryšánková.

K výraznému vítězství ve volbách nezapomněl Viktoru Orbánovi a straně Fidesz pogratulovat ani předseda lidovců Pavel Bělobrádek, který se prý těší na další spolupráci v rámci Evropské lidové strany, v níž KDU-ČSL sdílí s Fidesz řadu názorů. „A to takové, že odmítáme povinné migrační kvóty a jejich spojování s čerpáním evropských fondů. Problém migrace se musí řešit v místě konfliktu. Musíme bránit hodnoty evropské křesťanské civilizace a národní kultury,“ uzavřel spokojeně v komentáři na svém Facebooku.

Glosátorka Karolína Stonjeková to pak rozsekla zcela: "Takové ty okamžiky á la maďarské volby jsou jediné momenty, kdy má smysl sledovat ČT24. Aby člověk viděl ty protáhlý xichty...!," napsala. 

zdroj:https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-snad-ta-Dvorakova-parta-nemuze-myslet-vazne-Ty-protahly-xichty-Volebni-vysilani-CT-z-Madarska-opet-uvedlo-nektere-divaky-v-uzas-531325

+ BONUS -----------------------------

Jak je možné, že ten hrobař EU, nacionalista a Sorosův nepřítel opět vyhrál?

9. 04. 2018 17:42:27
Absolutním vítězem včerejších maďarských voleb se stala strana Fidesz, vedená dosavadním premiérem Viktorem Orbánem. Jako šéf této strany vyhrál Orbán už čtvrté parlamentní volby.

Jak se dalo dle předvolebních průzkumů očekávat, vítězem maďarských parlamentních voleb se stal Viktor Orbán, respektive jím vedená strana Fidesz. Šlo jen o to, zda v parlamentu získá či nezíská ústavní většinu. A i když v době, kdy píši tento blog, ještě není sečteno všech 100 % hlasů, s největší pravděpodobností se tak stane.

Že z Orbánova vítězství v Bruselu a v některých západoevropských zemích moc radostí nemají, asi není třeba dodávat. Maďarský premiér má totiž pověst „neposlušného politika“, který ne vždy jde s hlavním evropským proudem, má zcela odlišné názory na řešení migrační krize, na mnohé ekonomické otázky i na celkové fungování Evropské unie. Proto například dnešní německý tisk píše o tom, že „EU se musí po Orbánově volebním vítězství připravit na pokračující těžkosti ze strany Maďarska,“ podle serveru Die Welt dokonce reálně hrozí, že se staronový maďarský premiér stane „hrobařem Evropské unie“ (viz odkaz zde).

Viktor Orbán coby předseda strany Fidesz mimochodem zvítězil v maďarských parlamentních volbách již počtvrté: poprvé se stal vítězem již v roce 1998, v letech 2002 a 2006 pak skončila strana Fidesz těsně druhá za maďarskými socialisty, v letech 2010, 2014 i 2018 však již přesvědčivě zvítězila. V čem tkví tajemství úspěchu tohoto maďarského politika (původní profesí právníka)? Ti, kteří mu nepřejí, budou jistě tvrdit, že je silný populista, který u maďarských voličů zabodoval především protiimigračními postoji a kritikou amerického multimiliardáře maďarského původu George Sorose. A také protievropskou rétorikou, přestože, jak nás v článku zde nedávno informoval server iDNES, někteří Orbánovi kamarádi zázračně bohatnou z eurofondů (je ovšem škoda, že redaktoři iDNES nejsou stejně pilní i v pátrání po tom, jak z evropských fondů či dotací bohatne i „nemajitel“ tohoto serveru Andrej Babiš...)

Špičky EU navíc Orbánovi dříve vytýkaly i znárodnění soukromých penzijních fondů, výrazné zdanění bank a velkých energetických společností či podobu mediálního zákona. Dokonce mu bylo ze strany Bruselu několikrát vyhrožováno zavedením ekonomických sankcí. Po vypuknutí migrační krize před 3 lety pak byl maďarský premiér pro změnu terčem kritiky za to, že v reakci na prudký příliv uprchlíků z Blízkého východu nechal na hranicích své země se Srbskem a Slovinskem vybudovat plot.

Orbánovi odpůrci, kteří tehdy mluvili o budování nové železné opony, pak asi hodně těžko nesli, když postupem času ke zbudování hraničních zábran přistoupily i další země, včetně například Rakouska. Také Orbánova ekonomická opatření se nemusí některým liberálním ekonomům líbit, ale fakt je ten, že během jeho vládnutí se maďarská ekonomika pozvedla a byť v rámci střední Evropy stále patří mezi ty méně výkonné, v loňském roce meziročně rostla o téměř 5 % a také dříve vysoká nezaměstnanost klesla pod 4 %.

A na tom, že maďarský premiér při unijních jednáních především hájí zájmy své země a na rozdíl od některých jiných pro něho není rozhodující být loajální nebo až servilní k vůdčím představitelům EU, také nic špatného nevidím. Naopak vidím jako nanejvýš logické, že tuto skutečnost maďarští voliči opět ocenili.

Zdroj: https://nozicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=657943

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře