Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Senátor Jaroslav Zeman o cikánské a imigrantské problematice

Obecně by měla platit zásada, že dávky musí být tak nízké, aby je to nutilo pracovat. A pokud pracovat nechtějí, tak ať si leží v příkopu. S tím nemám problém. A myslím si, že 95 procent obyvatel naší země s tím...

Senátor Jaroslav Zeman (ODS) v jistém interwiew otevřeně mluvil o cikánské problematice. Až jakákoliv strana bude mít tento názor a postoj ve svém volebním programu, bude mít zaručeně podporu mnoha občanů. Senátor Jaroslav Zeman je mj. i starostou města Albrechtic v Jizerských Horách a provozuje nejstarší českou továrnu na výrobu dřevěných hraček v přilehlém Jiřetíně, bývalou TOFU, dnes DETOA. I odsud má dostatek vlastních zkušeností.

  • senator-jaroslav-zeman-o-cikanske-a-imigrantske-problematice

 


Otázka: Vy se nebojíte otevřeně se vyjadřovat k romské otázce. Položím otázku velmi jednoduše:  Co si myslíte o Romech? „

Odpověď: Cikáni už druhou generaci nedělají. Já na rozdíl od těch všech Kocábů a spol., kteří se proklamacemi o právech cikánů od revoluce dobře živili, jsem za těch dvacet let, co mám fabriku, zaměstnal ročně tak šest cikánů, čili dohromady cca 120. Jejich pracovní výkony byly vždy katastrofální, trvale pracovat byli schopni dva, tři, maximálně čtyři. Zbytek po několika dnech či týdnech skončil. Bylo tam i vysoké procento těch, kteří u nás něco provedli a dostali následně podmíněné tresty. Tedy, že něco ukradli a podobně.

Otázka: A co státní zmocněnci pro romskou otázku?

Odpověď: Všichni ti lidskoprávní zmocněnci pro „romskou otázku“, co se na cikánech po léta bezostyšně přiživují,  jsou mi k smíchu. Myslím si, že stát, který dává cikánům peníze, měl by po nich v první řadě chtít a to bez pardonu, práci.

Otázka: Ale jim se přece nechce pracovat!

Odpověď: Ať dělají veřejnou službu, ať uklízí veřejné prostory. Z mého pohledu má každý právo být líný! Ale vy ani já nemáme povinnost někoho takového živit. Když je někdo nemocný, slabý, má problém, tak pomůžeme – to je naše morální povinnost. Ale když je někdo líný, má na to rovněž svaté právo – ale nesmí se pak divit nebo se rozčilovat, že nedostane peníze .

Otázka:  A co si myslíte o těch nevládních  organizacích, které mají pomáhat řešit romskou problematiku ? 

Odpověď: Když tu bude nevládní organizace provozovaná ze soukromých peněz, tak ať jich je tu třeba 300. Ale žádné peníze ze státního rozpočtu bych jim nedával. Tyto organizace jsou plné lidí, kteří se tzv. začleňováním cikánů do majoritní společnosti dlouhodobě a bez jakýchkoliv viditelných či měřitelných výsledků velmi dobře živí. Další nemravností jsou dávky, vyplácené cikánům jako příspěvek na bydlení , kdy jim ze státních peněz dáváme na nájem.

Otázka: Proč?

Odpověď: Já to vidím sám u sebe v podniku. Některé mé zaměstnankyně jsou např. rozvedené, jsou samoživitelky, je jim třicet a jsou rády, když u nás na severu mají 12 tisíc hrubého čili 10 tisíc čistého. A pokud jim exmanžel dlouhodobě nezaplatí výživné, tak kde pak jsou ? Na státní podporu samozřejmě nemají nárok, zatímco cikáni dostávají v naší oblasti osmi až devítitisícové dávky jako příspěvek  na nájem. To je prostě úplně zvrácený svět: Ten, kdo zcela programově nepracuje, se má lépe než ten, kdo poctivě pracuje. S tím mám obrovský problém. Ty naše ženské jsou na trhu práce strašně zranitelné, hlavně v těch chudších oblastech. My máme v podniku plný sešit jmen těch, které dlouhodobě čekají na jakoukoliv práci. Je tam osmdesát procent dobrých , pracovitých ženských, ale nemají šanci. Přitom v případě cikánů jsem viděl zpracovaný modelový příklad, kde mohou dosáhnout při čtyřech dětech – nevyučený, nevyučená, nikdy ještě nepracující, tedy bez praxe – až na 37 tisíc, to je 50 tisíc Kč hrubého. Srovnejte si , kolik si vydělají naši lidé ve fabrikách ? Ať povinně vykonávají cikáni veřejnou službu !  Alespoň si vypěstují pracovní návyky. Obecně by měla platit zásada , že dávky musí být tak nízké, aby je to nutilo pracovat . A pokud pracovat nechtějí , tak ať si leží v příkopu . S tím nemám problém. A myslím si, že 95 procent obyvatel naší země s tím problém také mít nebude !

zdroj:http://www.na-septande.cz/jaroslav-zeman-o-cikanske-problematice

-----------------------------------------------------------------------

Jaroslav Zeman: Přistěhovalci nás považují za nepřátele. Evropa musí být tvrdá. Pokud se neubrání jejich invazi, nemá právo existovat.

Senátor Jaroslav Zeman míní, že Evropa by měla nekompromisně vracet přistěhovalce zpět, jinak jich zde můžeme mít mnoho milionů. Ti nás považují za nepřátelské obyvatele. Pokud se Evropa neubrání, nemá právo na existenci.

Co říkáte tomu, že nám Evropská unie chce přidělit kvóty na imigranty?
Považuji to za nesmysl. Nikdo nám nemůže nic nakazovat a nic posílat.
 
Vidíte nějaká rizika imigrace?
 
Rizik je celá řada. Problém je v soužití odlišných kultur, zdravotních problémech, v nemocích. Další je věc otázka bezpečnosti. Nikdy nevíme, kdo nám sem přicestuje. Že by nám sem nepřicestovali islámští bojovníci, to bych se velmi divil. Určitě nám jsou mnohem bližší lidé ze zemí Evropy. Pokud k nám přijde 50 tisíc Ukrajinců, 50 tisíc Rusů, tak pořád to jsou Evropané a křesťané a stále to jsou lidé z blízkých civilizačních okruhů. Ale Afrika a Blízký východ znamenají jen problém, problém, problém. Možná bych byl ještě laskavý na křesťanské uprchlíky, kteří prokážou, že jsou opravdu křesťany. Křesťané jsou vyvražďováni muslimy. Zbytek nepřijímat, neřešit, nechat tam, odkud přišli.
 
Co říkáte zastáncům kvót, kteří říkají, že je třeba pomáhat ubohým uprchlíkům...
 
Na celém světě je možná miliarda, možná dvě miliardy ubohých lidí. Ale co to znamená „ubohý“? Je to ve srovnání s Evropu, Asií, Afrikou? Co to je za definici „ubohý a potřebný“? To se sem do Evropy může přistěhovat celá Jižní Amerika, celá Afrika, půlka Asie. Bude nás v Evropě pět miliard a všichni budou potřební a všichni budou ze začátku obdivovat Evropu, ale Evropa pak už nebude Evropou. To bude galimatyáš.
 
A co byste řekl na argumenty, že máme být solidární vůči Evropské unii a jejím státům?
 
Evropská unie má dost ekonomických i vojenských prostředků na to, aby ten příliv zastavila už v Africe. Evropská unie je neschopná a minimálně půl roku na to jen kouká. Přece mají bezpečnostní experty a ti si mohli spočítat na prstech jedné ruky, co bude z arabského jara, událostí v Sýrii a svržení Kaddáfího. V Libyi je daleko hůře než za Kaddáfího. Viděli jsme, co bylo v Egyptě, tam se to naštěstí podařilo srovnat. Syřané si říkají „zlatý Asad“. Jestli tam bylo několik tisíc politických vězňů, tak teď tam jsou statisíce mrtvých a miliony lidí ohrožených na životě a rozvrácená země. Takže EU se měla připravit, a ne že bude přijímat každoročně statisíce uprchlíků a pak je přerozdělovat mezi členské státy.
 
Objevil se také názor, že by za řešení uprchlické krize měly přijmout odpovědnost i Spojené státy, které celý region destabilizovaly...
 
Amerika je několik tisíc kilometrů daleko. To se jim to tady krásně rozvrtalo a následky nese Evropa. I v konfliktu rusko-ukrajinském vidíme, že Evropa neobchoduje s Ruskem a nese následky toho konfliktu. Dříve byla na Blízkém východě jakás takás rovnováha. Určitě nebylo za Asada a Kaddáfího hůř, než tam je teď.
 
Zastánci kvót říkají, že v době komunismu na Západě také přijímali emigranty z Československa, takže bychom se měli odvděčit tím, že bychom měli přijímat uprchlíky z Afriky...
 
Tomu se jenom směju. Kdyby k nám chtělo utéct deset tisíc Rakušanů, řeknu „pomozme jim“, kdyby k nám chtělo utéct deset tisíc Němců, také řeknu „pomozme jim“. To samé u Ukrajinců, Poláků, Slováků. S tím nemám problém. Jsou to blízké evropské národy. Ale Afrika? Jakou máme jistotu, že sem příští rok neuteče milion, dva miliony, když vidí, že to mohou dělat? Evropská unie, ačkoli má prostředky, jenom kouká, kouká a počítá utečence, kteří se sem valí.
 
Existuje mezinárodní dohoda, že existuje povinnost přijímat uprchlíky. Kdo je ale uprchlík? A do jaké míry jsou ekonomickými imigranty?
 
Evropa by to měla zastavit už na africkém kontinentu. Pokud EU není schopna zajistit takové věci, pak je otázkou, zda je Evropská unie životaschopná, protože pokud takového triviální věci nedokáže zajistit a zabezpečit, pak se EU ukazuje jako nefunkční a pak ať si raději každý stát hlídá svou bezpečnost za své peníze s vlastní armádou a s vlastní policií, než abychom tu měli takový neschopný moloch s názvem Evropská unie.
 
My celý svět nespasíme. Lidé budou vždy válčit, budou se vždy vraždit. Stačí se podívat do historie, tak to bylo vždy a nevím, proč by to mělo být jinak. Ale Evropa není schopna to vyřešit. Jedině se pak dočkáme toho, že se nepokoje přelijí i do evropských zemí. Stačí se podívat na islamizaci některých takzvaných multikulturních společností jako Francie, Švédsko či Nizozemí, a co z toho dnes mají a co z toho budou mít za dvacet let.
 
Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík řekl, že ho v souvislosti s debatou o uprchlících negativně překvapila vlna rasismu Čechů, a uvedl, že se česká společnost projevila jako zlá, nesnášenlivá, krutá a rasistická komunita, která má iracionální strach před islámem...
 
Mě by zajímalo, kolik má Čulík imigrantů doma. Pokud jich má dvacet nebo třicet doma v obýváku, řeknu „zlatej člověk, svatej muž“ a pak se mu pokloním. Ale pokud kecá ze svého blahobytného místa, je to normální farizej. Viděli jsme Matiční ulici, jak tam prezident Havel byl chytrej, jak tam kázal o morálce. Co měli dělat ti lidé, kteří vedle Cikánů žili a neměli kam jít? Jemu se to mluvilo, když měl Hrádeček, Hrad, Lány, vilu na Ořechovce a barák na nábřeží. To se mu to krásně káže. Ale co mají říkat ti lidé, kteří skoro nic mají a žijí tam? Rádobychytří, kteří mají prachy, budou kázat chudým, co mají dělat.
 
Také se argumentuje tím, že příchod imigrantů znamená hospodářský přínos. A též se říká, že nás cizí kultury obohatí...
 
Stačí se podívat, jaké kulturní obohacení pro Sýrii znamená Islámský stát. Islámský stát má fantastické ekonomické výsledky. (smích) A imigranti obohatí leda tak sebe,tím, že dostanou sociální dávky. Nejsou schopni se zařadit. Mají úplně jiné hodnoty, jsou nevzdělaní, neznají jazyk. Dost těchto utečenců jsem viděl okolo Brixenu v jižních Tyrolech. Pochybuji, že tam budou dělat vlekaře či že budou působit v cestovním ruchu.
 
Sociolog Petr Hampl řekl, že v krajním případě by se měly lodě s imigranty potápět a na ilegální přistěhovalce na hranicích by se mělo střílet...
 
Nebyl bych tak radikální, ale držel bych je u afrických břehů. Asi není pro EU problém zaplatit uprchlický tábor na africké pevnině, kam bych přistěhovalce vracel zpátky. Je jednodušší pomoci jim tam. A bude to výzva pro ty další, že nemají šanci se sem dostat a že se vrátí zpátky. Ať se vrátí, odkud přišli. Říkají, že již nemají prostředky, že je dali převaděčům, ale to bylo jejich svobodné rozhodnutí. To není problém Evropy.
 
Prezident Zeman před časem řekl, že by se měli nepřizpůsobiví přistěhovalci repatriovat do své původní země, a pokud se nechtějí přizpůsobit, tak tu nemají být...
 
S tím souhlasím. Ale nenechal bych to dojít ani takto daleko. Já bych je vracel už na začátku. Přece není problém pro EU, aby ve Středozemí bylo vojenské loďstvo a aby tam byly letadlové lodě a blízko afrických břehů se vytvořil štít a aby posílali migranty zpátky. To je nepochopitelná neschopnost Evropské unie a hraničních zemí. Na co pak mají Italové, Španělé a Portugalci armádu? K vytvoření toho štítu můžeme pomoci.
 
Teď se objevila zpráva, že šedesát procent přistěhovalců, kteří přijedou do Itálie, se dostane pryč z uprchlických táborů a naprosto nekontrolovaně se pohybuje po zemích EU a mohou kamkoli vstoupit, protože dál už tam nejsou hraniční kontroly. Expremiér Petr Nečas i Václav Klaus říkají, že by bylo dobré obnovit hraniční kontroly, protože vnější hranice jsou nehlídané. Nejde jen o ilegální ekonomické imigranty, ale i o teroristy a zločince...
 
Každý by tu kontrolu hranic přivítal, protože teď je mimořádná situace s invazí utečenců do Evropy. Mohly by se dělat namátkové kontroly na hraničních přechodech. Nemusely by se dělat kontroly jako za komunistů, že by se prohledalo každé auto od motoru po zavazadlový prostor, ale bylo by dobré vytipovávat si. Přivítali by to i naši sousedi, pokud bychom filtrovali tyto osoby. My jsme tranzitní země.
 
V souvislosti s islámem se hodně hovoří o otázce terorismu, ale jaké jsou vaše názory na otázku udržení evropské civilizační identity a na problémy s kriminalitou?
 
Evropa je křesťanská stovky let. Nevím, proč by se teď v nějakém opojení pravdoláskařů mělo něco měnit. Stačí se podívat, jak se islámský svět chová ke křesťanům. Nevím, proč by Evropa měla muslimům něco umožňovat. Svět je tisíce let rozdělený. Oni jsou tam, my jsme tady a nevím, proč bychom si měli nechat brát naše území. Dnes to je jedna mešita, zítra dvě mešity, pozítří tři mešity a za pár let stovky a tisíce mešit. A pak nám začnou vytýkat, že tu máme kostely, a úplně se to otočí. Pokud se Evropa neubrání a nebude tvrdá, nemá právo existovat.
 
Pokud jde o kriminalitu, oni si vytvářejí svůj vlastní svět, svoje ghetta, udržují si své zvyky. My jsme pro ně nepřátelské území a považují nás za nepřátelské obyvatelstvo, i když zde žijí druhou či třetí generaci.
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře