Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

NA STAROMĚSTSKÉM NÁMĚSTÍ OŽIJÍ POHNUTÉ PŘÍBĚHY NÁRODŮ. PŘEDSTAVÍ JE UNIKÁTNÍ AUDIOVIZUÁLNÍ PROJEKCE

Ve čtvrtek 26. února se na Staroměstském náměstí odehraje unikátní audiovizuální projekce na architekturu neboli videomapping. Tvůrci představí různé historické události, ústředním motivem však budou příběhy dvou vypálených vesnic.

na-staromestskem-namesti-oziji-pohnute-pribehy-narodu-predstavi-je-unikatni-audiovizualni-projekce

Představení s názvem Winds of Sorrow mohou diváci zhlédnout hned několikrát. Dvanáctiminutová sekvence se bude promítat celé 3 hodiny, začátek je v 19.00. Jako plátno tvůrcům poslouží Dům U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí v Praze. Projekt je unikátní nejen tematikou a místem realizace, ale také svým mezinárodním přesahem.

Na projektu Wind of Sorrow se kromě českého uskupení BLACK / DIVISION podílí také ázerbájdžánská skupina HYPNOTICA.

O BLACK / DIVISON

BLACK / DIVISION je audiovizuální uskupení, které se na české scéně pohybuje již od roku 2011. Jádro skupiny tvoří duo František Pecháček a Josef Kortan, na tvorbě videomappingových projekcí se podílí také hudebník Ondřej Mikula (Aid Kid). O tom, že skupina programátorů, umělců a hudebníků patří k české videomappingové špičce, svědčí i loňské vítězství na studentském festivalu videomappingu Maska ve Zlíně, jehož projekce patří mezi největší svého druhu v Evropě.

O HYPNOTICA

Hypnotica je ázerbájdžánská audiovizuální skupina, která s mappingem a videoartem začala koketovat již v roce 2009. Skupina nadšenců zpočátku improvizovala s videem během hudebních představení, postupem času začala spolupracovat s DJs a hudebníky, mimo jiné s Parov Stelar Band či Davidem Vendettou. Hypnotica je synonymem rozsáhlých videomappingových projekcí, stojí například za vznikem projektu White Sign v Heydar Aliev Center, který navrhla světoznámá architektka Zaha Hadid v ázerbajdžánské metropoli Baku.

CO JE TO VIDEOMAPPING

Videomapping neboli audiovizuální projekce na architektuře se stává fenoménem i v České republice. Vizuální umění, které využívá projekce na fasádách domů, ale také v interiérech nebo objektech, se stává nedílnou součástí různých aspektů kultury. Mezi nejznámější tuzemské akce, které představují umění videomappingu široké veřejnosti, patří bezesporu pražský Signal festival. Zájem o výchovu nových videomapperů však začínají mít i menší města, jako například Zlín, který pořádá studentský festival Maska, nebo olomoucký festival Vzáří.

To, že je videomapping přitažlivý a rychle si najde diváckou základnu, dokládají i dva evropské festivaly. Jen pro představu – festival světla ve francouzském Lyonu každoročně navštíví přes čtyři miliony lidí, v holandském Eindhovenu se obdobné akce konají již od roku 2006.

FB událost: https://www.facebook.com/events/1589291221311895

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře