Facebook Twitter RSS
Czech English French German Russian Spanish

Volby a malé strany.

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Vzhledem k politické situaci u nás i ve světě bych si moc přál, aby se do parlamentu dostalo co nejvíc nových stran. Jenže pragmaticky vzato, je to utopie. Princip řešení je velmi jednoduchý a všechny strany jej znají. Bohužel, nechtějí k němu přistoupit z egoistických důvodů, i když by na tom všichni získali a nikdo by nic neztratil.

  • volby-a-male-strany

Princip je všeobecně známý, řídí se podle hesla - v jednotě je síla. Je velký úspěch, že aspoň jedna strana je v parlamentu. Samozřejmě, že každá strana má nějaký detail, ve kerém se liší od programu této strany. Dostat se do parlamentu vyžaduje zhruba půl milionu hlasů, na což nemůže dosáhnout žádná nová strana, která nemá aspoň pár milionů na reklamu. Buďme pragmatiky a realisty /nemyslím tím stranu tohoto názvu!/! Strany s velmi dobrým programem kromě SPD jsou například Dělnická strana, Občanské referendum- D.O.S.T, Národní demokracie, ANS. Většina bodů je prakticky stejná! Prosadit svůj program mohou jedině tak, že se vykašlou na funkci předsedy a přihlásí se jako členové do strany, která už v parlamentu je. Jmenovat stranu je snad zbytečné. Jako členové této strany mohou demokraticky formou diskuse s předsedou a ostatními členy této strany prosazovat i své návrhy. Půjde -li o dobrý návrh, nepochybně s ním bude předseda souhlasit, protože není žádný diktátor.

Aby novou a zcela neznámou stranu volilo aspoň půl milionu voličů, musí být tato strana známá mezi lidmi. Pokud nemá miliony na propagaci, pak se musí chovat jako polici novějších stran, kteří jsou víceméně veřejně známí. Například nejméně jeden až dva roky psát ne dlouhé, ale stručné články, které by byla ochotna číst většina lidí. Odkaz na program nestačí, málokterý volič se zajímá o studium sáhodlouhého programu. Proto každý stručný článek, ve kterém budou postupně zveřejnovány všechny základní body strany, je nejpřístupnější pro většinu voličů. Zpravida tuto činnost dělá předseda strany.

Znalost tváře a charakteru předsedy je také velmi důležitá. Takto poznala veřejnost například Bartoše, Okamuru, Vandase, Sládka, atd. Stranu dělá hlavně předseda a nezná-li veřejnost jeho jméno ani tvář, je tato strana předem ztracena. Toto se projeví i u nejznámějších stran, kdy po těchto volbách padne jeden předseda. Totéž se týká jiné strany, kdy  předseda další strany padne v roce 2019. Tento pád očekává více politiků. Stranu ČSSD udělal Zeman, ODS udělal Klaus, a po jeho odchodu strana zkolabovala. Týká se i Věcí veřejných atd.. Záruka, že strana vydrží dlouhodobě, je v tom, je-li ve straně více schopných členů, kteří se hlásí při volbách předsedy do funkce. Není-li ani jeden, pak tato strana musí padnout s pádem předsedy. Hlasuje- li některá strana jednohlasně ve volbách předsedy, nedá se vyloučit, že stranu vede diktátor.

Je nutné, aby co nejvíc lídí poznalo novou stranu a jejího předsedu, neúnavně vystupovat na demonstracích ve všech městech. Nejčastěji jde o demonstrace proti migraci, tam chodí nejvíc lidí. Tam lze skutečně poznat hodně aktivistů a snad i budoucích politiků. Na těchto demonstracích ať předsedové propagují nejdůležitější body svého programu - stručně a zřetelně, aby pochopil každý volič.

Straně ANS nechci škodit, ale naopak. Bohužel jejich nová vedoucí udělala tragickou chybu. Navrhla spolupráci s konkurenčním rádiem, Svobodným vysílačem.  Svobodné radio je nesrovnatelně sledovanější než Svobodný vysílač, nemluvě o nejsledovanějším pořadu v pátek večer, kde je tolik otázek, že na ně nestačí odpovídat. Navíc v tomto rádiu jsou mimořádné a šokující informace, které nikde jinde nejsou, hlavně v pořadu  Hovory s VK. Lze srovnat snad jen s pravidelným pořadem s Pjakinem.

Okamura se nechce zcela oprávněně spojit s jinou stranou, protože Úsvit jej okradl o všechny miliony, získané ve volbách. I otec Černocha údajně kradl písničky Juventusu a psal je na své jméno. Jeho strana má víc členů než ANO, snad i  další velké strany.

Stále budete volit ostatní strany, které dělají proimigratské zákony, i když po volbách půjde skutečně nejen o demokracii, ale i o český národ?

Nakonec se omlouvám slušným diskutujícím, že na ně nereaguji. Delší dobu mi v diskusi píše jakýsi psychopat, 3X /!!/ denně nějaké primitivní vulgarity a bláboly, které už dávno nečtu, protože mě nezajímají. Přesto přeji všem slušným a normálním lidem příjemný den a malým stranám, aby se zamyslely nad mým návrhem. Získají na tom nejen tyto nové strany, ale hlavně celý národ. Kdo sleduje SR, uvědomuje si, že po volbách půjde skutečně do tuhého!

 

podporte-width

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře