Facebook Twitter RSS
Czech English French German Russian Spanish

Sorry, Štěpáne.

Hodnocení uživatelů:  / 13
NejhoršíNejlepší 

Názory Štěpána v pořadu Kanafas na OK 3 před 25 lety : "Myšlenky socialismu neztratily nic ze své platnosti. Není možné něco dělat sedmdesát let a pak náhle vědět, že všechno byla chyba. To je dost podezřelé."

  • sorry-stepane

Celou historii předělávají. Říkáme, že jsme demokratický stát, tak bychom se taky měli demokraticky chovat. Za komunistické éry si každý postavil barák, koupil auto, a měli jsme práci. Dnes mají nouzi, akorát mají nahoře zajištěný peníze. Za které peníze vystudovali? Za komunistický. Tak mi připadá ten dnešní demokratismus.

Píše se rok 2000 a tomu fandíme? Kde jsou dnes studenti? A nějaká pieta k 17. listopadu? Jsou tam stánky s nějakými časopisy. S tím, aby tam někdo dal kytičku, ani si na to nevzdechnou!

Pražáci nám už nadělali tolik zla, za všechno se skrývají. Já myslím, že oni sami mají největší podíl na rozložení republiky a toho všeho. Tak to vypadá. Studenti dostali i jinej úkol. Rozvrátit stranu, pak rozvrátit stát, pak připojit Čechy a Moravu k Německu. Dva úkoly mají splněné, třetí je čeká.

Koukněte se, kde vstoupila USA, pro jejich kapitál, pro jejich peníze. Sebranka je to, nic víc. Svět půjde doleva, poněvadž od těch odřenců se lidi nenechají odírat.

Můžeme hovořit jen o rozpadu Sovětského svazu, o rozpadu či krizi socialistického tábora, nebo komunismu. Myslím, že tyto myšlenky v lidech se budou daleko víc upevnovat, protože jim půjde o to, aby měli práci, aby mohli žít, o to jde přece, nic víc. Jediný Husajn říká, co je Amerika. Říká otevřeně- Amerika dělá všechno pro to, aby byla světovládou.

A Havla si vážím, ale jako prezident nestál za nic. Řeknu vám konkrétně proč. První, o co se zasadil, bylo zrušení trestu smrti. Druhá věc, že ta amnestie nevyjde, kterou on udělal poměrně vysokou. To byla chyba, ale on to nemohl předvídat. A třetí nehoráznou věc udělal tu, že jsme na dně. Nám bylo říkáno- utáhněte si opasky, a on si dovolil sem pozvat papeže! Co to pro republiku přineslo? Kolik to stálo? To si nikdo nedovede představit. Až to někdo spočítá, kolik nás stojí okupace německou markou a jejich slouhama, Havlem, Klausem, a touhle bandou?

Všechno, co dáte dnes těm mladým, bidu, utrpení, hlad. A na zimu budou venku na chodníkách. My máme dějiny za sebou, ale vy ne. Strach z budoucnosti, bohužel, to není demagogie, ale fakt. Je to hanba, že hejbáte těma, kteří bojovali pro dělníky.

Havel, ten je pustil, to jsou ti vrazi. Až se jednou zveřejní, kolik spáchali... Ty věci, které byly způsobeny padesátých letech, byly způsobeny svým způsobem i dobou. V Spojených státech byli popraveni mnželé Rosenbergovi. Taky neprávem. Tady je akorát rozdíl, že u nás bylo popraveno sto čtyřicet, nebo kolik, a je morálně v tom nějaký rozdíl? Jsem přesvědčen, že například současný parlament, kdyby byl vystaven takovému tlaku, že by klidně odhlasoval předání veškeré moci Sovětům.

Nechceme zpátky rudou šlechtu, ale chceme spravedlivou socialistickou společnost. Lidé skutečně poznávají, kde je pravda a kde byla lež a demagogie. My se obrátíme ode dna, bude se rehabilitovat socialismus. Věřte tomu, že jo. Nebylo zdaleko všechno dobré, ale zdaleka ne všechno tak špatné."

Štěpán měl v mnohém pravdu. Pravda se vždy ukáže až po několik letech. Současný parlament skutečně odhlasovává všechna nařízení EU a USA. Koryto je koryto. Studenti si "vzpomněli" na své výročí až po asi dvaceti třech letech, až začal být prezidentem Zeman. Záměrně se ruší název Česká republika, "Czechia" se skutečně připojuje salámovkou k Německu.

Rasismus v USA je běžnou každodenní reálií. Denně zastřelí američtí policisté v průměru sedm černochů. A tento stát nám vytýká, že porušujeme práva! O atentátech na Dubčeka, Ransdorfa, Kennedyho a na mnoho dalších nepohodlných lidí ani nemluvě. Taková je "demokratická" USA. Socialismus v určité formě soukromého vlastnictví má po zkušenostech posledních pětadvaceti let velkou perspektivu.

Skutečně neměl už tehdy /!/ soudruh Štěpán pravdu?

 

 

podporte-width

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#3 big_lebowski@atlas.cz 2017-02-17 13:45
To je marný :-)
#2 big_lebowski@atlas.cz 2017-02-17 10:28
Promiňte, ale skutečně (tedy mám pocit) se neřešila změna názvu na "Czechia" ... šlo pouze o snahu vytvořit anglický tvar k u nás používanému zkrácenému označení Česko (které je mi teda ze srdce odporné, abych to uvedl na pravou míru) – stejně jako to mají třeba Slováci (Slovakia) a další.
#1 damirr@volny.cz 2017-02-17 08:43
Ano, už se rýsuje spojení nadvlády Německa a brzy i nové Böhmen und Mähren. A společně s bundeswehrem a muslimskou pakáží potáhneme proti našim bratrům Rusům? Vždyť se muslimská svoloč stane armádou pod velením Bundeswehru. Proč asi si je pozvala Angela, do Německa? A tak Hitler a jeho následovnice dotáhne své dílo až do konce. Angela Hitler.......a tisíciletá říše je na obzoru. Zřejmě to, že Hitler dostal řádně po tlamě nestačí. Tak to bude třeba zopakovat, ale už definitivně.

Facebook komentáře