Facebook Twitter RSS
Czech English French German Russian Spanish

ads

Perličky od Jílkové.

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Vybral jsem názory, které mluví samy za sebe. Neuvěřitelná přehlídka hlouposti eurohujerů mě velmi pobavila. Věřím, že čtenář se zdravým selským rozumem komentář k těmto hloupostem vůbec nepotřebuje.

  • perlicky-od-jilkove

Jakýsi neurolog a filozof: "Obecné referendum je rezignací na demokracii, vede k destabilizaci společnosti a plodí zbytečné napětí. Referendum je selhání společnosti i politiků. Jak mám v referendu rozhodovat o nákupu Gripenů? Je to zásadní selhání veřejnosti, protože veřejnost ztratila důvěru v politiky."  Divák: "Politici už mnohokrát selhali a důvěru ztatili už před třiceti roky. Havel nám slíbil přímou volbu prezidenta a referendum." Mach: "Referendum by bylo rozumnější než senát a mnohem levnější." Joch: "Dvoukomorový parlament je pojistkou proti momentální tyranii většiny. Vše anonymní je méně odpovědné. Ústavní referendum by mělo proběhnout dvakrát."

Joch: "Kdybych měl jako občan rozhodovat o dostavbě Temelína, musel bych dva měsíce studovat detaily. Od rozhodován jsou poslanci. Občané nemají čas studovat všechny zákony, protože mají rodiny. Všichni politici by měli být dokonalí." Divák: "Ve Švýcarsku jsou lidé pro referendum zralí a u nás ne, i když jsme zvládli jedno referendum?"

Jílková: "Máte doma kuřáka a vy jste proti kuřákům, a ted se budete hádat." "Ne, budu respektovat rozhodnutí většiny." Občan: "Vy politici rozhodujte s námi a společně vyřešíme všechno mnohem lépe ve prospěch všech. Referendum není tyranií většiny, ale demokracií většiny." Polčák: "Referenda se mohou zvrhnout v tyranii." Neurolog: "Rozhodne-li referendum špatně, co budeme dělat?"  Okamura: "Špatně podle elity." Neurolog: "Angličané litují referenda, zhoršila se tam ekonomika. V politice by měl být každý občan. V Británii si neví  rady, co dál. Chirurgové by měli dělat referendum, budou-li pacienta operovat či ne."

Joch: "Chyba byla v první přímé volbě prezidenta. Zavedeme-li více referend, tak se budeme víc nenávidět." Jílková: "Tady žádné imigranty nemáme." Dítě s vymytým mozkem, pardon, jakýsi student: "Pane Okamuro, chcete české domácnosti, už tak zadlužené, uvést do ještě větší bídy? Klesne-li po referendu koruna, všechny firmy hned odejdou a všechno se zdraží."

Okamura: "Kdyby bylo referendum, zabránilo by se církevním restitucím, zákazu kouření v restauracích, EET, rozkradení republiky, pardon, privatizaci v devadesátých letech, atd.. Ve volbách občan rozhoduje o třiceti bodech v programech každé strany, a v referendu se rozhoduje jen o jednom bodu. Měla některá strana v programu přijímání imigrantů?"

Na závěr zcela nepochopitelná otázka Jílkové Okamurovi, na kterou  zná odpověď každé malé dítě: "Pane Okamuro, jak byste hlasoval v referendu?"

Proč jsou lidé na referendum hloupí a nezralí, když zvládají všechny volby i přímou volbu prezidenta? Proč voli, pardon, voliči stále volí politiky, kteří nenávidí demokracii a jsou proti českému národu?

 

podporte-width

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře