Facebook Twitter RSS
Czech English French German Russian Spanish

Několik otázek k EET.

Hodnocení uživatelů:  / 15
NejhoršíNejlepší 

V diskusi s Jílkovou chybělo mnoho velmi důležitých otázek, které dokazují, že vůbec nejde o výběr daní. To by totiž postupoval zcela opačně. Na to stačí obyčejný selský rozum. Nebo byste i vy takto hospodařili ve své rodině?

  • nekolik-otazek-k-eet

Proč tvrdohlavě vybírá korunové daně a každým rokem mu uniká částka ve výši téměř poloviny celoročního rozpočtu? Jsou podporovány a dotovány jen velké firmy, které současně mají velké danové úlevy na rozdíl od malých živnostníků.Tohle má být ta rovnost mezi velkými podnikateli a drobnými živnostníky? Ministr financí skutečně neví, že šedá ekonomika nejvíc bují na stavbách, kde se vyplácí minimální mzda a bokem každý dostane mnohem vyšší částku? Není problém v tom, že jsou příliš vysoké daně? Jde o problém starý čtvrt století a je veřejně známý. Jako ministr financí nemá ani nejzákladnější ekonomické vědomosti, že jednoduchou a nízkou daní se mu radikálně zvýší výběr daní a současně tím podpoří zaměstnanost? Jako ministr financí skutečně nechápe rozdíl mezi náklady velké firmy a drobného živnostníka či řemeslníka?

Skutečné náklady na EET jsou kolem dvaceti tisíc, nikoli pět tisíc. Pokladna, tiskárna, papír, odborná instalace programu. Západ  nám zbankrotoval všechny velké firmy, a ted jsou na řadě všechny ostatní živnosti. Zbytečně nejezdí Andrej na školení do USA.

Pokud by takto řídil své firmy, byl by dnes žebrák a bezdomovec. Výběr daní v ČR patří dlouhodobě mezi nejlepší. Problém je ve výdajích, stačí zrušit 1500 ziskovek, armádu přeplacených úředníků a sociální výdaje jen pro skutečně potřebné, nikoli pro nepřizpůsobivé tzv."invalidy".

Údajně se každým rokem zavírá hodně hospod a nové vznikají. Ano, ale ne na venkově. Žadný mladý podnikatel neutíká zbohatnout na venkov.

Tvrzení Bureše, že se výběr daní za prosinec zvýšil o sto procent, je lež. Je veřejně známé, že statistické údaje za poslední kvartál jsou vždy opožděné nejméně o jeden a půl měsíce. Je světový unikát, když ministr mění pravidla těsně před platností zákona. To dokazuje jeho neschopnost.

Hulvátské skákání do řeči je u estébáka samozřejmostí od začátku, kdy byl poprvé u Jílkové. Všemu rozumí, ostatní ničemu nerozumí. O inteligenci jeho úřednice, která vůbec neví, co je drobné podnikání, škoda psát. Urážet novináře, a navíc říkat, že jsou podplacení, je na hraně zákona. Vzpomínáte si, jak byly plné noviny, když udělal chybu strojvůdce, chlap s kulama, či podnikatel půjčující ostatním miliony? Už chápete, proč si koupil noviny? Zapomněl však na ČT, která jediná má odvahu jej kritizovat. Jak to říkal Zeman o té žumpě? Z naší nejlepší novinářky, Lorenové, která šla tvrdě po LTO, se stala ta nejhorší, protože kryje andrejovy lži a podvody. Vytištění 1 500 000 000, slovy jedné a půl miliardy /!/ dluhopisů v ceně jedné koruny skutečně není podvod? Dovedete si představit na výšku tolik papírků? Kolik to může být kilometrů? Ten, který chce od všech vybrat každou kačku, sám okrádá stát o 14 00 000 / slovy čtrnáct milionů!!/ kč! Zloděj křičí- chytte zloděje. Podle sebe soudím tebe.

Právo na majetek má každý, i podnikat může každý, ale aby vrcholný politik dostával dotace na své podnikání... Trump nepochybně dotace nedostává. Navíc, Trump své firmy podvodně nekoupil, ale poctivě založil, i když mnohokrát mezitím zkrachoval. Je to skutečný byznysmen, který si jde tvrdě za svým cílem. Není populista, protože své plány plní na rozdíl od slovenského estébáka, který nemá žádný konkrétní program. Co konkrétně /!/ udělá pro studenty, svobodné matky, invalidy, dělníky,důchodce, výzkum a  vzdělání?

Jsem rád, že konečně lidé nejsou závistiví,  a že podporují stranu milionářů, ODS, pardon, ANO. Je správné obětovat poslední korunu, aby miliardáři netrpěli hlady...U soudruha Faltýnka se divím, že nemá obličej od andrejova lejna, jak je mu vstřícný.

Na vesnici budou z hospod, které neskončí, kluby. A zbytek si převezmou hasiči. Obec bude hospodu měsíčně dotovat pěti tisíci. Daně přitom odevzdávat nemusí...Hospody, které daně poctivě odevzdávaly padnou. Skutečně se to vyplatí, když stát přijde o daně a naopak bude financovat vesnickou hospodu? Místo opravy chodníku či školy půjdou prachy na hospodu. Konečně tu bude opět socialistický ráj, pardon RaJ. Salámovkou se vrací socialismus, historie se opakuje...Podle nějakého "genia" si babička vezme mercedes a pojede si každý den do města pro čerstvé rohlíky. Chocholoušku, kde se flákáš?

Bude ještě na fotbale pivo a párky? Bude na tancovačkách co jíst a pít? Nezavřou babičku, která jednou za rok maluje vajíčka a šije kroje? Snížení objednávek v pivovarech mluví za vše. A to ještě není zákaz kouření v restauracích. Je hlupák si bere vzor ze země, která je na pokraji bankrotu.

Živnostníci prý mají jezdit na konference, kde se seznámí s EET. Zjistěte si, co všechno musí stihnout vedoucí obchodu či hospodský ještě před otevřením, a co všechno musí udělat během dne, a ještě po zavření provozovny. Nemá čas ani na dovolenou. O marodění nemluvě.

Rozdíl mezi správným politikem, např. Trumpem a populistou? Skutečný politik má konkrétní /!/ plány, které plní okamžitě po zvolení. Populista své plány plnit nemůže, protože neslibuje nic konkrétního.

Od března bude EET i v obchodech. Zvýšením nákladů se musí zdražit i všechny potraviny. Velmi pracovití Vietnamci možná odejdou jinam, kde nemají tolik překážek. Seženete pak uprostřed noci chleba nebo víno, přijde-li nečekaná návštěva? Koupíte ještě tak levně boty a jiné oblečení? Stále vám nedochází, že v peněžence budete mít ještě méně, než za všech ostatních vlád? Máte se skutečně líp?

 

podporte-width

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Facebook komentáře