Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

V CIA nám byla demokracie úplně ukradená a je dodnes! Agenti CIA o převratech a lžích

Bývalí agenti CIA promlouvají v dokumentu australského novináře o podvratných praktikách a spiknutích při svrhávání demokraticky zvolených vlád (nejen) v Latinské Americe. Arogance moci, převraty k dosazení USA poslušných figurek.

  • v-cia-nam-byla-demokracie-uplne-ukradena-a-je-dodnes-agenti-cia-o-prevratech-a-lzich

 

„V CIA nám byla demokracie úplně ukradená. Tedy, bylo skvělé, když byla vláda zvolená a měla vůli s námi spolupracovat, ale když nebyla, tak pro nás demokracie nic neznamenala, a řekl bych, že neznamená dodnes.“Philip Agee, agent CIA (19571968),autor řady knih (např."Inside the Company: CIA Diary", české vydání "Byl jsem agentem CIA")

Bývalí agenti CIA dříve působící v Latinské Americe v dokumentu"The War on Democracy"(2007) australského novináře (a bývalého válečného zpravodaje, např. Vietnam) Johna Pilgera potvrzují to, co začíná být zřejmé čím dál většímu počtu lidí.

Uvádím několik citací z rozhovorů z výše zmíněného dokumentu zaměřeného především na Washingtonem (CIA) plánované převraty a svrhování nepohodlných latinskoamerických, demokraticky zvolených, vlád, které se nehodlaly podrobit diktátu USA (a například privatizovat nerostné a přírodní bohatství své země).

Podivuhodný rozhovor o demokracii z pohledu pokřiveného (ač pro tajné služby asi zcela běžného) vidění sDuanem Clarridgem, šéfem divize CIA v Latinské Americe 1981-1987, supervisorem CIA s více než třicetiletou praxí.

J. Pilger:„Je OK svrhnout demokraticky zvolenou vládu?“
Clarridge:„To záleží na tom, jaké jsou vaše národní bezpečnostní zájmy...Někdy se, bohužel, musí věci měnit dost ošklivou cestou.“
J. Pilger:„Jaké právo máte vy, tím vy myslím CIA, vláda Spojených států, nebo jakákoliv zahraniční moc, abyste dělali to, co děláte v jiných zemích?“
Clarridge:„Zájem národní bezpečnosti.“
J. Pilger:„Ale to je právo z boží vůle, ne? Protože lidé, kterým tohle děláte, do toho nemůžou nijak mluvit.“
Clarridge:„No, to je prostě smůla. Chráníme sami sebe a budeme chránit sami sebe, protože nakonec chráníme vás všechny a na to nezapomínejte...Budeme intervenovat kdykoliv, kdy se rozhodneme, že intervenovat je v zájmu naší národní bezpečnosti. A když se vám to nelíbí? Zvykněte si, zvykni si, světe... Jakmile jsou ohroženy naše zájmy, uděláme to.“

Prostě smůla. Afghánistán, Irák, Libye, Sýrie, Jugoslávie, Srbsko, pravděpodobně Ukrajina, Jemen, africké země... Myslím, že všeobjímající heslo "v zájmu národní bezpečnosti" je nám docela povědomé. Od 11/9 je zájem národní bezpečnosti prakticky na každém kroku - varoval před ním ve svém proslovu ocelosvětovém spiknutí a tajných společnostech (psal jsem zde)už John F. Kennedy.

Dále se o své zkušenosti z centra CIA dělíHoward Hunt,agent CIA (1949-1970):

„Řekli mi: rozhodnutí už byla přijata na nejvyšší úrovni naší vlády, zbavit Guatemalu Arbenzova režimu...Budeš vedoucím propagandy a politického boje. O co jsme usilovali, byla kampaň teroru...Šířili jsme na venkově zmatek a měli jsme v té době letadlo, které rozhazovalo letáky a provádělo malé, neškodné bombardování.

Trochu mi to připomíná tzv.humanitární bombardování jednoho z nedotknutelných. Co se propagandy týče, tak tu nám tady naštěstí obstarávají např.Sorošem podchycená média, a co nezvládnou ony, s tím vypomůžeCTHH - Centrum Tvorby Hodnověrných Hovadin(a parádních obrázků).

John Pilger k tomu (v roce 2007) ve svém dokumentu "The War on Democracy" ještě podotýká. Ostatně, udělejte si sami obrázek o našem Velkém bratru (nyní ze západu) a jeho zpravodajských službách.

"Od roku 1945 se Spojené státy pokusily svrhnout 50 vlád, mnohé z nich demokratické... Napadeno a bombardováno bylo 30 zemí...Během mého života byly Spojeným státy přímo nebo nepřímo napadeny následující země Latinské Ameriky. Jejich vlády byly nahrazeny diktátory a jinými vůdci nakloněnými Washingtonu"(moje poznámka; např. Augusto Pinochet v Chile, Rios Montt v Guatemale, nevydařený puč na H. Cháveze ve Venezuele):Argentina, Belize, Bolívie, Brazílie, Chile, Kolumbie, Kuba, Ekvádor, El Salvador, Francouzská Guyana, Grenada, Guatemala, Guyana, Honduras, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Surinam, Uruguay, Venezuela."

Zdroj: http://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=584313

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře